MOMOX Polska Sp. z o. o.

Oddział firmy Momox Polska Sp. z o.o. powstał w Stobnie koło Szczecina we wrześniu 2015r. To dynamicznie rozwijające się centrum logistyczne, w którym każdy znajdzie atrakcyjną ofertę pracy, odpowiednią do posiadanych kwalifikacji. Obecnie, na powierzchni około 3000 m2 zatrudnionych jest prawie 300 pracowników.

W Momoxie jako Pracownik Logistyki możesz pracować w dwóch działach – Dziale Receive, czyli Przyjęcia Towaru oraz Dziale Check, czyli Kontroli Jakości. W tym pierwszym wszystkie paczki są rozpakowywane oraz skanowane są dokumenty, które potwierdzają odbiór towaru. Kontrola jakości zaś, związana jest z dokładnym sprawdzeniem każdego z przyjętych artykułów, jego oceną wg. określonej skali oraz zapisu informacji w systemie komputerowym. 

Zastanawiasz się co dzieje się ze sprawdzonymi artykułami?

Motto firmy Momox to “Rzeczom używanym dajemy nowy dom” i tak też czynią! Sprawdzone produkty sprzedawane są online za pośrednictwem ich sklepów internetowych, takich jak: www.medimops.de oraz www.ubup.com lub poprzez portale takie jak Amazon czy eBay. 

Firma jest jednym z największych serwisów internetowych w Niemczech, który skupuje używane książki, płyty CD, ubrania oraz gry. Wszystkie przedmioty można sprzedać za pośrednictwem strony www.momox.de

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat firmy, koniecznie odwiedź ich stronę internetową: http://momox.biz/pl/kariera/

Pozytywne aspekty pracy w firmie Momox:

 • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę, 
 • Możliwość rozwoju i awansu, 
 • Przyjazna atmosfera, 
 • Bezpłatna, prywatna opieka medyczna,
 • Codziennie darmowe owoce, kawa, herbata,
 • Dobrze wyposażona kuchnia
 • Automat ze świeżymi kanapkami w bardzo przystępnych cenach, 
 • Imprezy integracyjne, 
 • Jesienne upominki.

Adres firmy:

MOMOX Polska Sp. z o. o.
Stobno 74
72-002 Dołuje

rekrutacja@momox.biz

zródło: http://momox.biz/pl/kariera/

21 thoughts on “MOMOX Polska Sp. z o. o.

 1. Pracuje w momoxie prawie od samego początku działania firmy w Szczecinie, czyli od października 2015 roku, jestem jednym z pierwszych pracowników, więc myślę że po takim czasie mogę szczerze przekazać jak wygląda tam praca. Przede wszystkim warte podkreślenia jest, że w hali jest pozytywna atmosfera, co jest naprawdę ważne, bo jednak spędzamy tam 8h dziennie. Bezpośredni przełożeni, Liderzy są pomocni i jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy, to można liczyć na ich reakcję i wsparcie.

  Czasami zdarzają się nadgodziny w weekendy, dodatkowo płatne, są one dla chętnych. Mi osobiście odpowiadają też godziny pracy, bo są tylko 2 zmiany od poniedziałku do piątku. Pierwsza zmiana startuje o 6.00 i kończy się o 14.10, a druga zmiana startuje o 14.10 i kończy o 22.20. Zmiany są trochę nietypowe, bo jest wydłużona przerwa do 25 minut. Dzięki temu można spokojnie zjeść i trochę odpocząć. Oczywiście, jak wszędzie w magazynie czy przy produkcji są minusy, w zasadzie zawsze te same – praca stojąca. No, ale tego niestety nie unikniemy. Generalnie polecam, przekonajcie się sami.

 2. Praca od pon. do pt., system dwuzmianowy – godziny pracy to 6.00-14.10 i 14.10 do 22.20, bo jest wydłużona (25-minutowa) przerwa. Mi to bardzo odpowiada, bo można spokojnie coś zjeść, bez pośpiechu.

 3. Jestem związany z momox od końca 2015 roku i pracuję do dziś. Polecam osobom, które szukają stałej pracy. Ja akurat sprawdzam stan produktów, które trafiają do magazynu, oceniam ich jakość zgodnie z odgórnymi wskazówkami. Praca jest lekka i szybko mija czas. Polecam.

 4. Znam kilka osób ze Szczecina, które pracują w Momoxie w Stobnie i cenią sobie tam pracę. Podobno firma dynamicznie się rozwija i jest też perspektywa rozwoju dla pracowników. Ja jeszcze się zastanawiam i chętnie czytam opinie, bo na razie cały czas pracuję gdzie indziej. Nie wiem jednak jak długo zniosę atmosferę, która u nas panuje, więc poważnie rozważam przejście do Momoxa w Stobnie. Firma w porównaniu do innych w Szczecinie jest całkiem ok.

 5. Napiszę krótko zwięźle i na temat:

  minusy – praca stojąca

  plusy – umowa o prace i stabilność – jak chcesz pracować to będziesz pracować, godziny pracy, ludzie.

 6. Hej, jestem świeżo po maturze i szukam pracy w stobnie bądź w podobnych okolicach koło szczecina. Czy ta firma zatrudnia takie osoby jak ja czy tylko z doświadczeniem? Wie ktoś?

 7. Są osoby z doświadczeniem ale są też bez więc spokojnie możesz próbować. Ja akurat pracowałem wcześniej na produkcji ale wiem że są też osoby, które są młode i dopiero zaczynały albo miały całkiem inne prace wcześniej. W okolicach Stobna nie ma wielkiego wyboru więc zapraszam do nas. We wszystko Cię wdrożą więc się o nic nie martw.

 8. Osobiście uważam że jest to praca dość przyjemna pod względem samych zadań na hali magazynowej i przede wszystkim ekipy. Nie jest ciężko, można się pośmiać i nie ma niepotrzebnej spiny. Umowa na stałe, kasa co miesiąc wpływa na konto i z transportu do stobna nawet można korzystać totalnie za friko – czego chcieć więcej? Polecam wszystkim serdecznie. Warto spróbować, wiem co mówię bo sam się wahałem a teraz nie żałuję swojej decyzji.

 9. Jest darmowy dojazd do Stobna i normalna umowa o pracę. Wypłata bardzo przeciętna, czyli taka jak we wszystkich firmach wokół, ale ogólnie zdecydowanie mniej stresująca praca niż np. w dużych magazynach firm z odzieżą.

 10. Jak dla mnie praca w Momox jest naprawdę ok ze względu na to, że nie ma ciągłego zwalniania ludzi tak jak w firmie w której byłem wcześniej. Oczywiście nie mówię o zwolnieniu za zawalanie pracy tylko o masowych zwolnieniach zależnych od zamówień, itp. No i praca nie należy do ciężkich.

 11. Kilka słów odemnie. Praca jest łatwa, nie jest wymagana niewiadomo jaka wiedza i umiejętności, wystarczy podstawowa wiadza na temat obsługi komputera i jako takie zdolności manualne. Momox zapewnia darmowy autobus ze szczecina więc nie ma problemu z transportem. Przełożeni w magazynie w stobnie są w większości ok, jest darmowa karta medicover, owoce i tanie automaty z przekąskami.

 12. Nie pracuję już tu bo jestem obecnie Brygadzistą w innej firmie, ale pracowałem w Momoxie ok. 9 miesięcy i wspominam firmę bardzo dobrze. W zasadzie to tutaj mogłem zobaczyć jak funkcjonuje taka firma i jak wygląda cały proces logistyczny i dzięki temu inna firma dała mi szansę na rozwój na stanowisku Brygadzisty. Momoxa w Stobnie zawsze będę miał w pamięci, bo była bardzo fajna atmosfera na hali, fajni ludzie a sama praca nie była skomplikowana i trudna. Mogę polecić tą firmę zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją drogę zawodową jak ja, ale też dla tych bardziej doświadczonych.

  1. Wiadomo podstawa jest taka jak wszędzie aktualnie czyli średnia, ale jeżeli popracujesz w firmie dłużej to dostaniesz dodatki do wypłaty. No i warto chyba trzaskać nadgodziny aby mieć jeszcze w weekend 100% dodatku. Ja pracuje już prawie rok i już wiem że popracuję tutaj ile się da. W porównaniu do mojej poprzedniej pracy na magazynie w innej firmie to niebo a ziemia. Cieszę się że spróbowałem, ale wiadomo taka praca może nie być dla każdego, trzeba mieć jakieś tam zdolności manualne i ogarnąć kompa, czyli podstawy podstaw w tego typie pracy. Nogi w tyłek trochę wchodzą ale tak jest wszędzie gdzie się stoi 8 godzin.aaaaa i błagam darmowe owoce są spoko, ale serio błagam o większe urozmaicenie, ile można jeść jabłka?

 13. Jest w porządku. Właśnie wprowadzili dodatki za staż pracy więc opłaca się być zatrudnionym dłużej. W weekendy można dorobić na nadgodzinach ( są dla chętnych). Wypłata biorąc pod uwagę podstawę nie powala, ale wliczając te wszystkie dodatki, nadgodziny, darmowy dojazd, kartę zdrowotną – wtedy to już się robi ok. Robota nie jest ciężka, lekko monotonna ale do przyzwyczjenia.

 14. Mam pytanko: Jakie tam są zarobki i jaka umowa? Ile tam tak naprawdę miesięcznie zarabia się na rękę? Przeczytałam niepokojącą opinię, że te 14zł/ brutto to w rzeczywistości tylko 10zł na rękę (wg umowy o pracę powinno być 10,99zł, a 10zł to przecież umowa zlecenie, a firma proponuje umowę o pracę) i pracuje się tam na akord, normy pracy powyliczane są bardzo skrupulatnie. Bardzo proszę o odniesienie się do tej opinii i dokładne wyjaśnienie, jak tam jest z tymi zarobkami i umowami.

  1. Na dzień dobry jest 14 brutto, czyli ok 11zl netto. Im dłużej pracujesz tym masz większe dodatki do pensji na godzinnę. Dostajesz normalna umowę o prace ze wszystkimi składkami. Dodatkowo masz tylko pobierany podatek od darmowej karty medicover (jakieś grosze). Wszystko jest wyliczone tak jak powinno. Nie ma akordu, masz normalne godziny pracy. Oczywiście są też pewne plany do wyrobienia, ale są one wprowadzone tylko po to, aby jeden czy drugi się nie obijał, są spokojnie do wyrobienia. Czas leci szybko i sama praca nie jest ciężka.

 15. Jak na te okolice szczecina to nie ma co narzekać praca nie jest jakoś szczególnie męcząca a i w zależności od stażu można liczyć na dodatki. Autobs przywozi ze szczecina za darmo pod sama halę w stobnie i potem odwozi. przystanki są całkiem sensownie rozmieszczone po całej trasie, od centrum szczecina po samo stobno.

 16. Największym plusem jest chyba to, że nie jest to firma produkcyjna, bo tych mam już szczerze dość. Wcześniej robiłam w firmie, w której linia szła mega szybko tak szybko, że czasami nie zdążałyśmy z montowaniem. A Brygadziści jeszcze nam podkręcali tempo! Nawet do toalety nie można było wyjść bo nie miał kto Cię zastąpić a linia leciała. Koszmar! Ponad rok jestem już w momoxie i trochę złapałam tu oddech, a przecież tutaj też są normy. Oczywiście są lepsze i gorsze dni i mogłaby być jeszcze nieco wyższa stawka dla najdłużej pracujących ale ogólnie cieszę bo odpoczęłam tu psychicznie. I szczerze mówiąc wolę zarobić nieco mniej i nie mieć presji i ze strony przełożonych. Atmosfera jest bardzo ok (pomijając kilku niemilców z kijem w tyłku których pozdrawiawiam).

 17. Kilka faktów: Firma z branżny e-commerce, magazyn, coś na kształt centrum logisycznego. Główną pracą jest sortowane i oceniane stanu używanych produktów które potem trafiają do sprzedaży w sklepie internetowym w zachodniej europie. Ogólnie wygląda to trochę jak zwroty w zalando itp. jeżeli ktoś pracował to wie o co mi chodzi. Rodzaje produktów do oceny są różne, zależy to też chyba od siedziby. Mogą się trafić gry, płyty z muzyką, ciuchy, itd.
  Konkrety jeżeli chodzi o formę pracy: praca jest w większości czasu stojąca ale nie nazwałbym jej ciężką. Nogi trochę bolą, jak to zawsze bywa po 8 godzinach stania. Jak ktoś jest zmęczony może usiąść na krzesełku i odpocząć, nie ma zasady kiedy i jak, ważne aby wyrobić swoje limity i tyle. Na plus na pewno fakt, że firma jest stabilna i się ciągle rozwija, nie ma zwolnień sezosnowych. Widać że inwestują, ostatnio kupili nawet maszyny do czyszczenia hali. W zeszłym roku otworzyli drugi oddział w Przecławiu i wprowadzili dodatki stażowe. Widać ciągły rozwój i to że chyba liczą się ze zdaniem szarych pracowników. Muszę przyznać że są też szanse na awans jeżeli ktoś jest chętny np. na stanowisko Trenera albo team lidera, co jakiś czas zdarza się że ogłaszją rekrutacje wewnętrzne. Ja akurat nie pracuje jakoś bardzo długo, ale docelowo intresuje mnie awans i słyszałem że za jakieś pół roku może będzie otwarty wakat, na bank wtedy będę chciał spróbować na Trenera. Firma jest stosunkowo nowa na naszym lokalnym rynku wiec z tego to wynika że jakaś szansa na rozwój jest. Na plus też opieka medyczna z medicovera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *